Forumo.esperanto.sk

Z Vikio, encyklopédie slovenského esperantského hnutia

Enhavo

Diskutejo

Diskutejo (http://forumo.esperanto.sk) je fórum pre slovenských esperantistov a návštevníkov našich stránok - esperanto.sk.

Diskutejo (http://forumo.esperanto.sk) estas diskutejo por slovakaj esperantistoj kaj vizitantoj de nia retejo - esperanto.sk.

Oficiálne otvorené

Fórum bolo oficiálne otvorené 21. augusta 2010. Neoficiálne však už nejakú kratšiu dobu funguje.

Prečo vzniklo fórum?

Fórum nevzniklo len kvôli tomu, aby sme odpovedali na otázky ľudí zaujímajúcich sa o esperanto. Fórum vzniklo hlavne pre nás, aby sme si mohli v pohodlí riešiť naše projektíky, organizovať menšie stretká a koordinovať všelijaké naše činnosti. Preto prosím všetkých aktívnych esperantistov, aby sa zaregistrovali a prípadne aj hneď začali fórum využívať.

Členovia fóra

Zaregistrovať sa (http://forumo.esperanto.sk/register.php) môžete priamo na fóre. Potom odporúčam prezrieť pravidlá (http://forumo.esperanto.sk/viewtopic.php?id=4) a potom už môžete veselo využívať tento "nástroj".

Do prvých dvoch tém (Všeobecne o esperante, Esperanta diskut-rondo) môžu prispievať aj neregistrovaní. Po registrácii sa stávate Nováčikom a môžete sa zapájať aj do ďalších diskusií. Ak prispejete 10 komentármi stávate sa riadnym členom nášho esperantského fóra. Členovia SKEJ a SKEF budú zaradený do skupiny SKEJ-anoj alebo SKEF-anoj, tak získajú možnosť svojej súkromnej diskusie v rámci svojej organizácie. Ak som vám tieto práva ešte nepriradil, neváhajte ma kontaktovať (na Redaktor:Rabgulo nájdete kontaktné informácie).

Konferencia SKEJ

Elektr. konferencia SKEJ (http://skej.esperanto.sk/pri_ni.php?lingvo=sk&kio=dissendolisto) (skej@yahoogroups.com) je plná aktuálnych a zaujímavých informácií. Bohužial spĺňa skôr len informačný charakter, málokedy sa tam o veciach diskutuje. Preto som sa rozhodol, že budem duplikovať správy z konferencie na fórum, čím sa podporí "komunitnejší prístup" (neskôr som zistil, že komunita robí veľkú časť tohoto "kopírovania" do Diskutejo sama). Aj keby sa o veciach toľko nediskutovalo, takáto informačná nástenka bude aspoň o niečo prístupnejšia ako elektr. konferencia.

Viac o tom ako sa dá fórum nastaviť, tak aby vás upozorňovalo na nové príspevky na fóre v téme o Diskutejo (http://forumo.esperanto.sk/viewtopic.php?pid=4#p4).

Dizajn

Momentálne je fórum nastavené na dizajn "Sulfur" (síra, teda taký oranžový) "Salo" - modrý (+ väčšie písmo). Osobne som na začiatku vybral zelený dizajn, ale už teraz som počúval dosť kritiky na to, že všetky eo-stránky sú zelené, tak preto je tam taký dizajn, aký je.

Dizajn fóra si môžete ako registrovaní užívatelia prepnúť [1] (http://forumo.esperanto.sk/viewtopic.php?pid=9#p9).

Poznámky

- Znak hviezdičky ★ použitý pri prepojeniach na fóre. V html sa dá zapísať ako entita ★ - tzn.: "&" + "#9733" + ";" (bez tých znamienok +) (namiesto id #9733 sa dá pri niektorých znakoch použiť aj názov, napr."lambda" sa zobrazí λ - to len tak pomimo). Ja som však vložil normálny znak z mapy znakov, dúfam, že to všetkým funguje tak ako mne. V prípade, že nie, prosím kontaktujte ma.

Ďakujem

--Rabgulo 22. Aug 2010 (CEST)

Personal tools