Písanie na Wikipédiách

Z Vikio, encyklopédie slovenského esperantského hnutia

Wikipédia je v súčasnosti veľmi vyhľadávaný zdroj informácií. Platí to aj pre slovenskú a esperantskú jazykovú verziu. Rozsiahlosť a kvalita esperantskej verzie je záležitosť celého sveta. Slovenská verzia zase môže byť dobrý zdroj informácií o esperante pre Slovákov.

Enhavo

Wikipédie

Esperantská Vikipedio

Ako dôležitá je Vikipedio (http://eo.wikipedia.org) pre Esperanto je zrejmé a už niekoľkokrát písané (http://eo.wikipedia.org/w/index.php?title=Vikipedio:Bonvenon_al_la_Vikipedio&direction=prev&oldid=1849641#Graveco_de_la_vikipedio).

Keďže sme Slováci tak by sme mohli písať o Slovensku a o súvisiacich témach, totiž ak o nich nenapíšeme my tak kto potom?

Slovenská Wikipédia

Aj slovenská verzia je veľmi navštevovaná ale potenciál aký má v informovaní o esperante je využitý veľmi zle. Stránok o esperante, esperantistoch, hnutí atď. je málo a nie práve najdlhších. Problémy sú aj s kategóriami. Všeobecne je esperanto na slovenskej wiki na tom zatiaľ horšie ako Slovensko na esperantskej.

Pre neesperantistov

Písanie na slovenskej Wiki o esperante je veľmi vhodné pre neesperantistov a začiatočníkov, ktorý sa ešte nevyznajú v hnutí alebo ich znalosť jazyka nie je dostatočná na písanie v esperante. Česká wiki (http://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Esperanto), ako takmer vždy, nesklamala a ponúka veľa informácií o esperante. Preklad z češtiny by pre Slovákov nemal byť problém a naozaj stačí len preložiť a pohrať sa s kategóriami.

V prípade záujmu na otázky rád odpovie KuboF.

Písanie

Organizovanie prác na oboch Wiki.

Esperantská Wikipédia

  • máme projekt vytvoriť portál o Slovensku, KuboF to môže spraviť ale potrebujeme správcu, hľadáme spoluprácu - 18.12.2011 bol vytvorený Portalo:Slovakio (http://eo.wikipedia.org/wiki/Portalo:Slovakio) užívateľom Petr Tomasovsky

Slovenská Wikipédia

Bližšie informácie v hlavnom článku: Esperanto na slovenskej Wikipédii
Personal tools